EN | DE | FR | IT | RU

Kontakt

Gimnazija Antona Aškerca

Aškerčeva 1
1000 Ljubljana

Tajništvo: 01 24 11 660
Zbornica: 01 24 11 606
Svet. služba: 01 24 11 608
Fax: 01 24 11 661
Tajništvo šolske
mat. komisije
01 24 11 652
Tajništvo
izob. odraslih
01 24 11 620
Knjižnica 01 24 11 638
Računovodstvo 01 24 11 667

Uradne ure tajništva:
vsak delavnik od 10.00 do 12.00

Uradne ure tajnika šol. mat. komisije:
vsak torek od 10.50 do 11.35

Uradne ure tajništva izob. odraslih:
vsak delavnik od 10.00 do 12.00

Tekmovanja in natečaji

V šolskem letu 2019/20 bodo na šoli potekala naslednja tekmovanja in natečaji:

  • Cankarjevo tekmovanje, 12. november 2019 (mentorici: Maja Kosmač Zamuda in Tatjana Špur),
  • mednarodni matematični kenguru, 19. marec 2020 (mentorica: Jasmina Veselinović),
  • tekmovanje iz znanja logike, 26. september 2019 (mentorica: Jasmina Veselinović),
  • tekmovanje iz znanja kemije za Preglovo plaketo, 9. marec 2020 (mentorica: Maja Arzenšek Mavrel),
  • Proteusovo tekmovanje iz biologije, 23. januar 2020 (mentorja: Vlado Pirc, Darija Sagadin Robič),
  • t ekmovanje iz fizike (ČMRL), 9. oktober 2019 (mentorica: Maja Jug),
  • t ekmovanje iz fizike, Stefanova priznanja, 5. februar 2020 (mentorica: Maja Jug)
  • Tekmovanje iz astronomije za Dominkova priznanja, 5. december 2019 (mentorica: Maja Jug)
  • tekmovanje iz računalniškega razmišljanja BOBER, 11.-15. november 2019 (mentorica: Selma Štular Mastnak),
  • tekmovanje iz poznavanja sladkorne bolezni (mentorica: Alja Aljoša Ljubič, SSKŠ),
  • tekmovanje iz znanja geografije, 11. december 2019 (mentor: Tatjana Cimerman, Alja Aljoša Ljubič, SSKŠ),     
  • angleščina – regijsko tekmovanje - 3. letniki, 3. februar 2020 (mentorica: Vanja Uhota),
  • nemščina – šolsko in regijsko tekmovanje za 2. in 3. letnike, 8. januar 2020 (mentorici: Jožica Vatovec in Katarina Vozelj Srčnik), 
  • tekmovanje iz bralne značke v nemščini Pfiffikus – 1., 2., 3. in 4. letnik, 2. december 2019 -31. marec 2020, (mentorica: Jožica Vatovec), 
  • ruščina – šolsko in regijsko tekmovanje za 2. in 3. letnike (mentorica: Jožica Vatovec),
  • Tekmovanje iz bralne značke v angleščini – 1.,2. in 3. letnik, 2. december 2019 -31. marec 2020. (MENTORICA: Vanja Uhota)
  • tekmovanje iz bralne značke v ruščini – 3. in 4. letnik (mentorica: Jožica Vatovec), 
  • tekmovanje iz italijanščine – 1., 2., 3. in 4. letnik (mentorica: Katarina Vozelj Srčnik),
  • tekmovanje iz bralne značke v italijanščini TOPOLINO – 1., 2., 3. in 4. letnik, 2. december 2019 -31. marec 2020. (mentorica: Katarina Vozelj Srčnik),
  •  tekmovanje v pisanju poezije HAIKU v vseh jezikih (mentorice: Vanja Uhota, Manuela Rigler, Jožica Vatovec, Katarina Vozelj Srčnik),
  • športna tekmovanja v organizaciji Agencije za šport:
    atletika, kros, maraton, košarka, rokomet, odbojka, odbojka na mivki, nogomet, plavanje, namizni tenis, tenis, badminton, streljanje; tekmovanja potekajo skozi celo šolsko leto:
    - Ljubljanski maraton (mentorJi: Anka Vukanac, Urša Žen, Jasna Gradišar, Danijel Mlakar ),
    - kros: (mentorici: Anka Vukanac, Urša Žen),
    - košarka (mentorica: Urša Žen),
    - odbojka za dekleta in fante (mentorica: Anka Vukanac),
    - odbojka na mivki (mentorica: Anka Vukanac),
    - plezanje, namizni tenis, judo, plavanje,.. (mentorici: Anka Vukanac, Urša Žen).

Vse rezultate in poročila si oglejte tukaj.